Inscripcions 2019 obertes! Fixe

Inscriu-te a la Batega al bac!

Ja us podeu inscriure a qualsevol de les curses de la Batega al bac 2019 - 18 i 19 maig!

Consulteu el programa per veure els horaris i el regalment de la cusa.

Millorem les condiciones de devolució i canvis pels corredors:

  • Si estàs inscrit tens dret a la devolució de l'import íntegre sense preguntes ni justificans si demanes la devolució abans de l'1 de maig.
  • Si no pots venir a la Batega al bac i ens avises fins a una setmana abans et guardem la inscripció pel proper any.
  • Si vols fer un canvi de nom de la teva inscripció ho pots fer fins el dia abans de la cursa sense cap cost.
  • Si per algun motiu necesites canviar de cursa o de distància et permetem fer-ho fins al mateix dia de la cursa.

També podeu aprofitar el mateix formulari d'inscripció per reservar tiquets pel dinar de dissabte i de diumenge que ens farà el restaurant Cal Ras o comprar la roba exclusiva de la cursa.

Inscripció Adults Inscripció Marrecs

Novetats 2019

Com cada any intentem millorar així que aquest any tenim varies novetats respecte l'edició de l'any passat.

  1. Batega solidària: Després de col·laborar cada any amb el banc d'aliments i amb altres entitats com Namlo farem un pas endevant i ampliarem el projecte de la Batega solidaria amb noves accions i més recursos. En breu presentarem tot el programa de la Batega solidària.
  2. Batega al bac Short: Ampliem la nostre oferta de curses amb un nou recorregut de 8km poc tècnic però molt bonic ideal per iniciarse a les curses de muntanya. El traçat es molt corrible, no inclou cap grimpada i està obert a júniors i cadets.
  3. Nou traçat CaniCross: Presentem un nou recorregut pel canicross de 6km més ràpid, menys tècnic i que transcòrrer totalment pel bac i pel sotabosc. Això ens permet retrassar la sortida 30 minuts i garatir ombra en tot el recorregut i millors temperatures pels gossos.

Resum de la Batega al bac 2019

Curses dissabte 18 maig

  • 9:00 Caminada solidària: 9km - gratuïta
  • 10:00 Km Vertical: 3,5km 800m d+
  • 16:30 MiniVertical: 5-12 anys
  • 18:00 Canibac Canicross: 6km 350m d+

Curses diumenge 19 maig

  • 9:00 Batega al bac Trail: 27km 1525m d+
  • 9:30 Batega al bac Sprint: 15km 700m d+
  • 9:30 Batega al bac Short: 8km 400m d+
  • 9:40 Cross Marrecs: 3-12 anys (400m / 1200m)

Fotos i Vídeos Batega 2018

Galeries d'imatges oficials de la cursa


Trail i Sprint - Fotos
David Fajula


Vídeo del Trail
Corriols de llum


CaniCross - Fotos
Jordi Isasa


Km Vertical - Fotos
David Fajula

MiniVertical i Marrecs - Fotos


Resum d'imatges - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport


Batega 2018 Part 1 - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport

Batega 2018 Part 2 - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport

Més galeries d'amics i voluntaris


Curses del Diumenge - Fotos
FireHawk


Vídeo de la sortida del Trail

 

 

Més fotos i vídeos processant-se... DISPONIBLES PROPERAMENT.

Resultats del Canicross 2018

Posició Nom Temps Dorsal Categoria
1 Javier Torres Carrasco 43:25 808 Masculí
2 Óscar Recuenco Sala 43:12 818 Masculí
3 Angel de las Heras Lopez 44:20 833 Masculí
4 Lluís Planagumà Brum 44:36 834 Masculí
5 Miguel Beiro Costa 45:21 839 Masculí
6 Josep Pera Vall-Llosera 46:16 812 Masculí
7 Ivan Mateo 48:08 819 Masculí
1 Bárbara Badosa Sargatal 51:12 835 Femení
8 Vinceç Galbany Casals 52:15 841 Masculí
9 Sergi Costa Dorca 52:45 830 Masculí
10 Oscar Torrades Lopez 53:31 822 Masculí
11 Rafael Rodríguez Porras 53:52 800 Masculí
12 Oro Hurttado 54:08 817 Masculí
13 Xavier Gasull Conesa 54:38 814 Masculí
14 Ivan Lopez Sociats 55:05 843 Masculí
15 Oriol Closa Cervera 56:31 813 Masculí
16 Pere Burrell Fortuny 58:33 825 Masculí
17 David Estrucj Moreno 58:53 811 Masculí
2 Carla Mas Inocentes 59:07 850 Femení
18 Eric Ortiz Martínez 59:16 854 Masculí
3 Marta Berrocal Benedicto 1:00:15 840 Femení
19 Oscar Sanahuja Nin 1:00:16 815 Masculí
20 Sergi Carmona Mestre 1:00:37 847 Masculí
4 Montse Perez Ayala 1:01:42 821 Femení
21 Arnau Buixader Lombraña 1:02:13 804 Masculí
22 Ivan Jimenez Rodà 1:02:23 853 Masculí
23 Andri Díaz Valverde 1:04:00 842 Masculí
24 Pol Puigoriol Molins 1:04:05 802 Masculí
5 Andrea Montalban Fernandez 1:04:24 849 Femení
25 Javier Lopez Gonazález 1:04:24 827 Masculí
6 Judit Demunts Jimenez 1:04:39 831 Femení
7 Gisela Víves Solè 1:04:50 838 Femení
8 - 1:06:28 858 Femení
9 Mireia Gràcia Mas 1:08:10 824 Femení
10 Walia Caler Abarca 1:08:10 823 Femení
26 - 1:08:21 857 Masculí
27 Albert Viñals Colome 1:09:16 820 Masculí
11 Mireia Gispert Martínez 1:10:40 855 Femení
28 Jose Placer Rodriguez 1:12:30 852 Masculí
12 Mamen del Castillo Acevedo 1:12:32 806 Femení
29 Jonatan Gonález Rodríguez 1:13:29 828 Masculí
13 Diana Andres Jodar 1:14:20 837 Femení
14 Marina von Podolsky Martino 1:14:38 848 Femení
15 Laia Bescós Rodríguez 1:16:50 829 Femení
30 Carlos Martinez Exposito 1:20:30 810 Masculí
16 Beatriz Palomares 1:30:00 844 Femení
31 Juan Lorente Lopez 1:30:45 846 Masculí
17 Claudia Bosch Tienda 1:30:50 845 Femení
32 Carlos Martinez Exposito 1:38:10 810 Masculí

Hores de sortida del Vertical

Surt un corredor cada 30 segons amb el següent ordre:

DORSAL COGNOMS NOM Hora Minuts Segons
1000 DEMUNTS SEGOVIA JOSEP 10 0 0
1001 AJENJO COSP POL 10 0 30
1002 LEGARES LAURA 10 1 0
1003 ALTET MARTíNEZ MARC 10 1 30
1004 ABELENDA SERRAMITJANA MARC 10 2 0
1005 BIGORDA SORIANO VINYET 10 2 30
1006 BIGORDA BOSCH JOAQUIM 10 3 0
1007 PéREZ GARCíA SERGI CELDONI 10 3 30
1008 PICORNELL GRENZNER FRANCESC 10 4 0
1009 GRANADOS ROMERO MIGUEL ÁNGEL 10 4 30
1010 RUBIO FORCADA BARBARA 10 5 0
1011 CORREA ORRI JORDI 10 5 30
1012 ESTEVEZ DíAZ MARCOS 10 6 0
1013 RIUS HERNANDEZ CAROLINA 10 6 30
1014 BAIXAS MARC 10 7 0
1015 PATIÑO UBIA DAVID 10 7 30
1016 PATIñO UBIA XAVIER 10 8 0
1017 ALMARAZ MASJUAN CRISTINA 10 8 30
1018 GELONCH AZNAR ADRIA 10 9 0
1019 TAMAMES MENDILUCE GUILLERMO 10 9 30
1020 LOPEZ ROVIRA IGNASI 10 10 0
1021 BARCELó MENDOZA EDUARD 10 10 30
1022 NEVADO IGLESIAS ANGEL 10 11 0
1023 QUER GRAU JONATHAN 10 11 30
1024 CARRION MORA XAVIER 10 12 0
1025 SANCHEZ JURADO OSCAR 10 12 30
1026 MARTINEZ CABEZUELO CRISTINA 10 13 0
1027 SAU TUBAU MARIA 10 13 30
1028 MATEO JIMENEZ IVAN 10 14 0
1029 GENIS BARDOLET MIQUEL 10 14 30
1030 ROMáN GARCíA JUAN MANUEL 10 15 0
1031 GÓMEZ AJENJO OT 10 15 30
1032 APARISI RAMON XAVI 10 16 0
1033 ILLAMOLA VILALTA ANGEL 10 16 30
1034 CODINA MIGUEL ERIC 10 17 0
1035 RODRíGUEZ MAS TAIA 10 17 30
1036 TARRÉ CALDERÓ JOEL 10 18 0
1037 TARRÉ CALDERÓ JOSU 10 18 30
1038 PERó GARCIA ALBERT 10 19 0
1039 MARGARIT RIOS MAR 10 19 30
1040 CARDONA CHAMORRO JAUME 10 20 0
1041 MARTÍNEZ - ALBA 10 20 30
1042 CLOS BATET SERGI 10 21 0
1043 RIERA POL JORDI 10 21 30
1044 POU FELIP RAMON 10 22 0
1045 BADOSA SARGATAL BáRBARA 10 22 30
1046 PIELLA SERRA MARC 10 23 0
1047 CANTENYS VILALTA MARC 10 23 30
1048 TORRES RUZ JOSEP ANTONI 10 24 0
1049 SARRIAS GARCIA CARLOS 10 24 30
1050 ALONSO LOZOYA DAVID 10 25 0
1051 GUITART MONTANER JORDI 10 25 30
1052 CASTRO GARCIA RAüL 10 26 0
1053 BOSCOVICH SANCHEZ PEDRO 10 26 30
1054 CARRASCO ARAGONES JOSE 10 27 0
1055 MASMITJà MARTíNEZ ALBERT 10 27 30
1056 GUERRERO MORATALLA SAMUEL 10 28 0
1057 ESCOBAR MARTIN JONATHAN 10 28 30
1058 NUÑEZ PUJOL DAVID 10 29 0
1059 CEREIJO GARCIA VICTOR HUGO 10 29 30
1060 RIBERA GRAELLS ALBA 10 30 0
1061 VILA VALLS MARC 10 30 30
1062 LOZANO GONZALEZ LAURA 10 31 0
1063 ZAMORA ROMAN EDUARD 10 31 30
1064 PEÑA PUENTE SANTI 10 32 0
1065 SELLÉS SERRA ADRIÀ 10 32 30
1066 TORRUELLA MARTíNEZ ELISENDA 10 33 0
1067 CARRASCO CARRERO DIANA 10 33 30
1068 VALLES ALONSO BORIS 10 34 0
1069 TEIXEIRA OSUNA DANIEL 10 34 30
1070 FONT PEIRIS ARNAU 10 35 0
1071 CAMPS ESQUERRA JOAN 10 35 30
1072 VALLS CARLES 10 36 0
1073 JIMENEZ CAMPOS OSCAR 10 36 30
1074 GUAL PONS MIQUEL 10 37 0
1075 FERNANDEZ CASTILLO SANTI 10 37 30
1076 JIMéNEZ RODà IVAN 10 38 0
1077 PAREJA GARCIA PACO 10 38 30
1078 ARMADàS SABATé TXIA 10 39 0
1079 FERNáNDEZ RECIO FRANCESC 10 39 30
1080 BOADA ORIOLS IMMA 10 40 0
1081 COSTA LLANSANA QUIM 10 40 30
1082 ARANDA ESCAMILLA ARNAU 10 41 0
1083 GARRIGA FERRER JÚLIA 10 41 30
1084 NúñEZ RAURELL JOAN 10 42 0
1085 PINTó BIESCAS AIDA 10 42 30
1086 ACEDO RAMONET SERGI 10 43 0
1087 ABELENDA SERRAMITJANA MARC 10 43 30
1088 APARISI RAMON XAVI 10 44 0
1089 CLOS BATET SERGI 10 44 30
1090 GALERA CUNILL FRANCESC 10 45 0
1091 XANDRI SUETS ALBA 10 45 30
1092 BALLUS CASAS ALBERT 10 46 0
1093 ROMANI RODES MARC 10 46 30
1094 MASDEU BORT CRISTIAN 10 47 0

Inscripcions Tancades!

Informació de les curses

Aquí trobareu més informació sobre els recorreguts, perfils i punts dels avituallaments.

Material obligatori i restriccions

És obligatori portar un paravent pel recorregut Trail de 27km.

No es poden portar pals en els recorreguts Trail 27km ni Sprint 14km perquè pasen per zones protegides PEIN i es vol limitar l'erosió del terreny.

Pel quilòmetre vertical NO es recomana utilitzar pals perquè hi ha dos trams de grimpada on cal utilitzar les mans, tot i que el seu ús no està prohibit per seguretat es recomana no portar-ne.

CaniCross

Els participants del Canicross hauran de passar el control veterinari previ, tots els gossos hauran d'estar xipats i portar la vacuna polivalent al dia.

El recorregut del canicross estarà subjecte a les temperatures el dia de l'esdeveniment. Us adjuntem el protocol d'actuació en cas d'altes temperatures. El límit per fer el recorregut de 8,5km o el de 4km seràn els 15 graus. Si arribem a aquesta temperatura es farà el recorregut curt.

Zona d'acampada i Camper

Em habilitat una àmplia zona d'acampada i camper gratuïta amb dutxes, lavabos, aigua calenta i endolls durant tot el cap de setmana. Aprofiteu-la!

Caminada solidària

Dissabte al matí farem la caminada solidària, és gratuïta però us demanem que porteu aliments no peribles pel Banc d'aliments. El recorregut són 12km i és molt similar al recorregut Sprint però evitant els trams més complicats i t'ecnics perquè sigui apte per tothom.

Dinar popular de Dissabte i Diumenge

Tant dissabte com diumenge hi haurà un dinar popular que ens prepararà Cal Ras. Els menjars són compatibles amb totes les curses, no us preocupeu si trigueu més o menys en arribar a meta, tindreu un plat a taula.

A més del menú normal també hi haurà un menú vegà ambdos dies. Podeu comprar tiquets amb la vostre inscripció o el mateix dia de la cursa fins a esgotar les places.

DISSABTE:

  • Paella
  • Pa, vi i postres

PREU: 6 euros.

DIUMENGE:

  • Pasta amb 3 salses a escollir.
  • Rodó de Vedella
  • Postre casola
  • Pa,vi i agua

PREU: 10 euros.

Horaris i Activitats

Horaris - Dissabte 19 de maig

Hora Activitat Lloc
7:30 a 10:00 Recollida de dorsals del Vertical, CaniTrail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
9:00 Sortida de la Caminada Solidària (11km) Plaça de l'Ajuntament
9:45 Recorregut guiat de la Plaça de l'Ajuntament al Molí de Can Coll Plaça de l'Ajuntament
10:00 Sortida del Quilòmetre Vertical (3,5km 800m d+) Molí de Can Coll
12:00 a 13:30 Esmorzar dels corredors del Quilòmetre Vertical i Caminada Solidària Plaça de l'Ajuntament
13:00 Entrega de premis del Quilòmetre Vertical Plaça de l'Ajuntament
14:00 Dinar popular de Can Ras (podeu comprar tiquets al formulari d'inscripció) Proxos sota la Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 20:00 Fira de muntanya (roba de muntanya, creps, embotits artesans, formatges, cervesa artesana i molt més) Carrer Major i Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 20:00 Recollida de dorsal de les curses: CaniTrailSprint, Trail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
16:00 XVIII Campionat de Truc -
16:30 Sortida de la MiniVertical (500m) Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 17:30 Control veterinari del CaniTrail Plaça de l'Ajuntament
17:30 Sortida del CaniBac - CaniTrail (8,5km) Plaça de l'Ajuntament
18:00 Espectacle infantil amb DiscoBaby, Coca i Xocolatada -
19:00 Entrega de premis del CaniTrail i MiniVertical Plaça de l'Ajuntament
23:30 Ball de Festa -

Horaris - Diumenge 20 de maig

Hora Activitat Lloc
7:30 a 9:00 Recollida de dorsal de les curses: Sprint, Trail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
9:00 Sortida de la Batega al bac Trail (27 km) Plaça de l'Ajuntament
9:30 Sortida de la Batega al bac Sprint (14 km) Plaça de l'Ajuntament
9:40 Sortida de la Batega al bac Marrecs (400m o 1000m segons edat) Plaça de l'Ajuntament
10:00 Entrega de premis de la Batega al bac Marrecs Plaça de l'Ajuntament
11:00 Misa solemne amb ofrena i beneficció del terme Església de Sant Martí
12:00 Sardanes amb la Cobla Principal de Banyoles -
13:30 Entrega de premis de la Batega al bac Sprint, Trail, Repte Batega i Gran Batega Plaça de l'Ajuntament
14:30 Dinar popular de Can Ras (podeu comprar tiquets al formulari d'inscripció) Proxos sota la Plaça de l'Ajuntament
16:45 Entrega dels premis del XI Concurs de fotografia Ajuntament
17:00 Actuació de l'Esbart Eudald Coma i Xocolatada Plaça de l'Ajuntament

Pàgines

Subscriure a Batega al bac RSS